МЕМОРАНДУМИ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ ПОКРАЩЕННЯ СИТУАЦІЇ  ЗІ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ БОРЖНИКАМИ

Дата: 30.01.2019 21:35

МЕМОРАНДУМИ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ ПОКРАЩЕННЯ СИТУАЦІЇ

ЗІ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ БОРЖНИКАМИ

Напередодні Мін'юст розпочав наступний етап кампанії зі стягнення заборгованості  зі сплати аліментів. Мова йде про підписання меморандумів щодо співробітництваз Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці. Завдяки цим крокам з’являться нові інструменти для можливостей отримання офіційних доходів батьків, що в подальшому призведе до погашення аліментних боргів.

Перший з підписаних меморандумів забезпечить обмін з Державною службою зайнятості інформацією щодо вакантних посад по всій Україні, що наразі актуально, адже на сьогодні понад 108 тисяч боржників не мають роботи і офіційно зареєстрованого майна.

«Таким чином боржник отримає пропозицію добровільно працевлаштуватися. Якщо ж неплатник таку пропозицію відхилить і, як наслідок, продовжить накопичувати аліментний борг, ми направлятимемо його на роботу через дієвий інструмент примусу – суспільно корисні роботи», - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Другий меморандум, який підписано з Державною службою України з питань праці підходить до вирішення цієї проблеми з іншого боку.

Міністерство юстиції надаватиме інформацію про факти незаконного отримання коштів від роботодавців органам Держслужби з питань праці. Адже, від батьків по всій країні, які проживають з дітьми, систематично надходять скарги про те, що боржники працюють неофіційно і отримують зарплатню в конвертах. Даний меморандум спрямований саме на виявлення таких фактів з метою притягнення недобросовісних роботодавців до відповідальності.