СПЛАТИВ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО АЛІМЕНТАХ, МОЖЕШ ЇХАТИ ЗА КОРДОН – ПРОСТІ ІСТИНИ ЗАКОНУ ДЛЯ КРОЛЕВЧАН

Дата: 24.04.2019 11:41

Завдяки посиленню відповідальності, яка передбачена ініційованим Міністерством юстиції України законом #ЧужихДітейНеБуває, фахівці юстиції щоденно поповнюють скарбничку позитивних справ щодо стягнення заборгованості по аліментах.

Так, на Кролевечинібатько нерегулярно та не в повному обсязі сплачував своєму синові Даниїлу аліменти. Задля спонукання чоловіка до відповідального батьківства, державним виконавцем в межах чинного законодавства було винесено відомості до Єдиного реєстру боржників (https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors), накладено арешт на кошти й майно кролевчанина, винесено постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом, володіння зброєю, полювання та виїзду за межі України. Останній примус все ж таки влучив у ціль – боржник, перед тим як виїхати за кордон, мусив сплатити борг по аліментах, сума якого склала майже 10 тисяч гривень.

Фахівці юстиції Сумщини нагадують, що мінімальний рекомендований розмір аліментів становить:

• для дітей до 6 років – 1 626 гривень
  • для дітей від 6 до 18 років – 2 027 гривень

До речі, аліменти від батьків-нерезидентів не оподатковуються.