ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ ПІДВИЩУЮТЬ  ПРАВОВУ ОБІЗНАНІСТЬ ПРИЙОМНИХ БАТЬКІВ

Дата: 27.06.2019 08:26

ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ ПІДВИЩУЮТЬ  ПРАВОВУ ОБІЗНАНІСТЬ ПРИЙОМНИХ БАТЬКІВ

Піклування про дитину відбувається на всіх рівнях суспільства – в масштабах країни, міста, окремої громади, колективу та родини. Фахівці юстиції Сумщини, також опікуючись правами підростаючого покоління, регулярно долучаються до заходів, спрямованих на підвищення рівня правової обізнаності різних верст населення.

Цього разу в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» правники відвідали Сумський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де провели тематичний захід для прийомних батьків та батьків-вихователів. Як з’ясувалося, нагальних питань у даної категорії громадян багато. Стосувалися вони виплати аліментів, виїзду дитини за кордон з одним із батьків (опікунами) та ініціатив уряду, висвітлених в інформаційній кампанії Мін’юсту «Відповідальне батьківство».

«Наразі мінімальний рекомендований розмір аліментів в Україні становить для дітей віком до 6 років 1626 гривень, від 6 до 18 років – 2027 гривень. Звертаємо увагу, що аліменти від батьків-нерезидентів не оподатковуються, - зазначила представник юстиції Марина Рудь. - Для неплатників аліментів Міністерство юстиції підготувало ряд обмежень та незручностей. Їм заборонено виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. Накладаються і штрафні економічні санкції з 20% до 50% від суми боргу за несплату понад 1, 2 та 3 роки; суспільно-корисні роботи, конфіскація й продаж активів майна боржника. До речі, з початку року на користь дітей Сумщини стягнуто 70 мільйонів гривень».

Спікер також наголосила, що в Сумах запрацював офіс європейського зразка «Центр виконання рішень», де громадянам надається низка послуг, зокрема прийом й видача виконавчих документів та документів виконавчого провадження за принципом екстериторіальності в межах області, попередня перевірка документів на відповідність законодавству, надання сторонам виконавчого провадження відомостей з Автоматизованої системи виконавчого провадження в межах всієї України, а також багато іншого.