ПРАВОВА СВІДОМІСТЬ Є НЕОБХІДНОЮ В ЖИТТІ КОЖНОГО – ДОВОДЯТЬ ВИЇЗНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ФАХІВЦІВ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ

Дата: 27.06.2019 08:51

Фахівці юстиції Сумщини спільно з правниками Центру з надання безоплатної правової допомоги здійснили черговий виїзд мобільної правової групи. На цей раз правові консультації спеціалісти провели для жителів Краснопільського району, зокрема Великого Бобрика та Самотоївки.

Охочих поспілкуватися з юристами з’явилося не мало. На всі нагальні питання, які загалом стосувалися виплат аліментів, земельних відносин, спадкових справ та оренди паїв, громадяни отримали вичерпну відповідь.

Водночас, особливий інтерес у мешканців Краснопільського району викликала тема виїзду неповнолітньої дитини за кордон з одним з батьків. Фахівці юстиції акцентували, в разі, якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів (борг накопичився понад 4 місяці або понад 3 місяці – перед малечею з інвалідністю), стягувач може виїхати з дитиною за межі України на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Що потрібно зробити?

1. Отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.
  2. На кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:
  • понад 4 місяці або
  • понад 3 місяці та документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.