КІБЕРБУЛІНГ – СУЧАСНА ФОРМА ЦЬКУВАННЯ

Дата: 23.09.2019 09:55

КІБЕРБУЛІНГ – СУЧАСНА ФОРМА ЦЬКУВАННЯ

Діти опанували глобальну мережу досить швидко, ставши одними з найактивніших користувачів інтернет-ресурсів. Світ за монітором комп’ютера чи екраном смартфона допомагає малечі у навчанні або ж урізноманітнює відпочинок, але не слід забувати про загрози, що вдало сховались у кіберпросторі.

Учнів Сумської загальноосвітньої школи № 2 було ознайомлено із загальнонаціональним проєктом «Я МАЮ ПРАВО!», зокрема із запровадженою в його рамках кампанією #СтопБулінг. Особливу увагу правники звернули на такий вид цькування, як кібербулінг, що характеризується отриманням анонімних повідомлень з погрозами, дзвінками з мовчанням чи тролінгом у соціальних мережах. Сучасна форма ворожнечі серед молодого покоління все більше набирає обертів, чим збільшує кількість постраждалих.

Фахівці юстиції Сумщини виділили декілька правил, дотримання яких допоможе у боротьбі з кібербулінгом, до яких належать:

• повідомлення батьків, вчителів чи близьких людей, або ж поліції, якщо погрози є досить серйозними;
  • зберігання листувань, що містять докази протиправних дій;
  • блокування аккаунтів, з яких надходять образливі чи лякаючи повідомлення;
  • зміна номеру телефона.