ЯК СТАТИ ПРИСЯЖНИМИ ПІД ЧАС ФЕСТИВАЛЮ «ЗОЛОТИЙ ВІК – ВІК АКТИВНОГО ДОВГОЛІТТЯ»

Дата: 03.10.2019 08:19

Фото без описуЯК СТАТИ ПРИСЯЖНИМИ ПІД ЧАС ФЕСТИВАЛЮ «ЗОЛОТИЙ ВІК – ВІК АКТИВНОГО ДОВГОЛІТТЯ»

Міський фестиваль «Золотий вік – вік активного довголіття» підходить до свого завершення. Спортивні, культурні та розважальні заходи урізноманітнили будні літніх людей, надавши їм життєвих сил та енергії для ведення не менш активного способу життя у майбутньому.

Учасники та гості фестивалю також мали змогу поспілкуватися з фахівцями юстиції Сумщини. Вони інформували щодо загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» та його компаній, зокрема «Як стати присяжними». Правники зазначили, що Конституція України гарантує громадянам участь у здійсненні правосуддя через присяжних. Залучення звичайних громадян до судового процесу робить його ще більш прозорим та сприяє зростанню довіри у населення до правосуддя. Містянам також було доведено про вимоги до народних засідателів, їх обов’язки, гарантії діяльності, а також процедуру набуття статусу присяжних.

До речі, присяжні залучаються до розгляду:

Цивільних справах про:

• обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;
  • визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;
  • усиновлення;
  • надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку;
  • примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу.

Кримінальних справах  про злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі.