ЗАХИЩЕНІ ВІЙСЬКОВІ – ЗАХИЩЕНА ДЕРЖАВА

Дата: 21.10.2019 08:55

Фото без описуЗАХИЩЕНІ ВІЙСЬКОВІ – ЗАХИЩЕНА ДЕРЖАВА

Відповідно до Конституції, захист суверенітету і територіальної цілісності України є не тільки найважливішими функціями держави, а й справою всього українського народу. Служба у Збройних Силах є відповідальним обов’язком, від виконання якого залежить безпека всієї країни.

Призовники та військовослужбовці за контрактом під час зустрічі з фахівцями юстиції Сумщини мали змогу дізнатися про свої права та гарантії їх захисту. Правники ознайомили аудиторію з правопросвітницької  кампанією #ПраваЗахисників, яка реалізована в рамках загальнонаціонального проєкту від Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!». Проаналізувавши почуту інформацію, громадяни почали цікавитись більш детально з приводу пільг, грошової компенсації додаткових відпусток тощо. Переглянуті в ході зустрічі відеоматеріали щодо зазначеної теми, дали відповіді на запитання та підвищили правову обізнаність присутніх.

Юристи зазначили, що учасники бойових дій мають право на отримання безоплатної правової допомоги:

•  Первинної:
  • отримання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань;
  • складення заяв, скарг та інших документів;
  • допомога в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.
  •  Вторинної:
  • захист у кримінальних провадженнях;
  • представництво в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
  • складення документів процесуального характеру стосовно питань, пов’язаних з соціальним захистом.