Боромлянська громада
Сумська область, Охтирський район

Торгівля людьми

Дата: 12.06.2020 11:18
Кількість переглядів: 737

  Фото без описуТоргівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:

  • трудова експлуатація
  • сексуальна експлуатація
  • примусове жебрацтво
  • примусове залучення у кримінальну діяльність та збройні конфлікти
  • торгівля людьми з метою вилучення органів.

  Міфи про торгівлю людьми

Торгівля людьми – це проституція.

Проституція є лише одним із багатьох способів експлуатації людей. Торгівля людьми означає сучасне рабство, в якому людей використовують і для проституції, і в будівництві, і в сільському господарстві, і на шкідливому виробництві, і в дитячій порнографії, і навіть як донорів органів.

 

Торгують лише молодими жінками.

  Проблема торгівлі людьми стосується не лише молодих жінок. Дорослих чоловіків і хлопчиків-підлітків використовують на примусових роботах, а літніх та молодих жінок примушують виконувати господарську роботу. Є випадки, коли жебрацтвом змушували займатися навіть трьохлітніх дітей.

 

Жертвами торгівлі людьми стають лише неосвічені люди.

Багато жертв торгівлі людьми мають неповну або повну вищу освіту, більшість з яких – городяни. Ними можуть стати бухгалтери, медсестри, вчителі, льотчики, інженери – кожен із вас.

 

Мої друзі не можуть мене продати.

  На жаль, торгівці людьми – це не лише незнайомці. Друг, якому довіряєш, знайомий або член сім’ї може запропонувати вам роботу, яка насправді виявляється пасткою, що закінчується примусовою працею. Часто вони і самі не знають, що насправді вербують вас для продавця. Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію роботи, навіть якщо ви довіряєте тому, хто її пропонує.

 

Людьми торгують лише за кордоном, але не в моїй країні.

  Випадки торгівлі людьми трапляються не лише за кордоном, а й в Україні. Людей обманом намовляють погодитися піти на нову роботу, а все закінчується рабством. Дітей відвозять в інше місто і примушують жебракувати на вулиці. Їх існування повністю залежне від тих, хто їх утримує.

 

Поїздка за кордон цілком безпечна.

  Виїжджаючи за кордон для роботи, навчання або як турист, ви наражаєте себе на небезпеку, якщо не володієте повною і точною інформацією. Перед від’їздом дізнайтеся більше про правила та закони країни призначення, де можна отримати інформацію і допомогу, з ким у місці вашого перебування можна зв’язатися в разі необхідності. Зробіть копії документів.

 

 Зі мною такого ніколи не трапиться.

  Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто. Торгівці винаходять все хитріші й хитріші способи обману, на які піддаються навіть розумні й освічені люди. Ніхто не застрахований від цієї загрози. ЇЇ можна уникнути тільки знаючи про цей ризик і знаючи, як себе захистити.

 

Жертвам торгівлі людьми ніхто не допомагає.

  Жертви торгівлі людьми можуть розраховувати на допомогу в психологічній реабілітації та початку нового життя вдома. МОМ, державні органи та партнерські громадські організації надають безкоштовну та анонімну медичну, психологічну та юридичну допомогу, проводять професійне навчання, допомагають сім’ям постраждалих тощо.

 

Той, кого продали в рабство, завжди може повернутися.

  Жертви торгівлі людьми позбавлені фізичної свободи, в них віднімають особисті документи, їхнім сім’ям погрожують. Жінок і дівчат, яких змушують займатися проституцією, шантажують погрозами розповісти про це близьким або друзям. Діти, продані в рабство, знаходяться в повній залежності від тих, хто їх експлуатує. Торгівці також користуються тим, що їхні жертви бояться кримінального переслідування і депортації в разі спроби звернутися по допомогу. Вирватися з цих тенет та повернутися додому вдається не кожному.

 

ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПІДТРИМКУ ТА ДОПОМОГУ:


- якщо вас силою примушували працювати;
- відбирали паспорт, особисті документи;
- погрожували чи залякували;
- не відпускали додому чи обмежували у пересуванні;
- не виплатили обіцяних грошей.

 

 

Допомога є безкоштовною та конфіденційною.

  У разі виявлення осіб, які постраждали або які є в групі ризику щодо потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, звертатися :
- Боромлянська сільська рада  (відділ у справах дітей та соціального супроводу сімей)
тел. 0953149405

- Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини»
Тел. 066-35-38-148
м. Суми, пл.Незалежності,3 офіс 412

- Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0800505501 або 527

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь