Дбайте про пожежну безпеку!

Дата: 16.12.2020 08:27

З початку року на території Сумської області виникло 1422 пожежі та загинуло 49 осіб.   Матеріальні втрати становлять більше 134 мільйонів гривень. Щодоби негативна тенденція продовжується. Зокрема, в Тростянецькому районі виникла 41 пожежа, знищено та пошкоджено: 27 будівель та споруд, 4одиниці автотранспорту. Прямі матеріальні збитки склали більше 650 тис. грн. Вогонь забрав життя 2 людей. Під час ліквідації пожеж працівниками пожежно-рятувальної служби врятовано майна на суму більше 980 тис. грн.

Як свідчить аналіз, найпоширенішими причинами виникнення пожеж є:

• порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації опалювальних печей – 12;
  • необережне поводження з вогнем – 15;
  • коротке замикання електромережі – 8;
  • дитячі пустощі з вогнем – 1.

Шановні громадяни, Служба порятунку Тростянеччини звертається  із проханням дбати про пожежну безпеку у власному житлі та надає практичні поради як запобігти біді:

• не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов’язково перевірте його справність та вчасно очищайте від сажі;
  • біля кожної печі перед топковим отвором має бути захисний металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;
  • усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
  • золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця;
  • не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

При виникненні пожежі негайно телефонуйте «101». Пам’ятайте, від вчасного повідомлення залежить оперативне та ефективне приборкання пожежі! Бережіть себе!