Дбайте про пожежну безпеку!

Дата: 30.07.2021 15:27

На території Боромлянської ОТГ у період з 01.07.2021 року по 29.07.2021 року не зареєстровано випадків пожеж, але Служба порятунку Тростянеччини все одно звертається із проханням дбати про пожежну безпеку у власному житлі та надає практичні поради як запобігти біді:

• не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністюелектромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
  • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • подбайте про захист помешкання при користуванні пічним та газовим опаленням. Дотримуйтесь норм встановлення та правила користування;
  • не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;
  • контролюйте справність електроприладів, які використовуєте.

Також Служба порятунку Тростянеччини хоче нагадати про випалювання сухої рослинності, що унаслідок необережного поводження з вогнем, або ж зумисного підпалу сухостою, можуть бути знищені гектари природних екосистем, а разом з тим — тварини та птахи, які там мешкають. Якщо ж для людей це не вагомий аргумент (як показує практика), варто задуматися про безпеку власних садиб, а також своє життя та здоров'я. Адже нерідко вогонь із сухостою перекидається на житлові будинки та господарчі споруди, більше того, навіть самі палії стають жертвами зумисно спровокованого полум'я.

ВАЖЛИВО! Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій» забороняє випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.

За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в'язниці

При виникненні пожежі негайно телефонуйте «101». Пам’ятайте, від вчасного повідомлення залежить оперативне та ефективне приборкання пожежі! Бережіть себе!