ЧОМУ У СІЧНІ 2022 РОКУ ЗМЕНШИВСЯ РОЗМІР ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ?

Дата: 15.02.2022 13:37

Фото без описуЧОМУ У СІЧНІ 2022 РОКУ ЗМЕНШИВСЯ РОЗМІР ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ?

У зв'язку з численними зверненнями щодо зменшення розміру житлової субсидії за січень поточного року (у порівнянні з груднем 2021 року), повідомляємо, що житлова субсидія  розраховується,  як різниця між розміром обов’язкового відсотка платежу домогосподарства і розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунальних послуг.

Урядовим рішенням з березня 2020 року на період карантину розрахунок житлових субсидій проводився з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів на:

- холоднее водопостачання та водовідведення (5,4 куб.м замість 3,6 куб.м);

- газопостачання (крім опалення) (8,1 куб.м замість 5,4 куб.м; 15,75 куб.м замість 10,5 куб.м);

- електроенергія (крім опалення) (105 кВт год. замість 70 кВт год.).

У зв'язку зі зміною епідеміологічної та економічної ситуацій норма про збільшення соціальних нормативів для призначення житлових субсидії залишилася чинною лише для областей, які перебувають в «червоній» карантинній зоні.

Враховуючи зазначене, соціальні нормативи на холодне водопостачання та водовідведення, газопостачання (крім опалення) та електроенергію (крім опалення) з 01.01.2022 зменшені до карантинного рівня, а отже і розмір субсидії зменшився.

Для отримання інформації звертатися до управління соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації м. Тростянець  за телефоном: (05458) 5-13-59