A A A K K K
для людей із порушенням зору
Боромлянська громада
Сумська область, Охтирський район

ДО ВІДОМА!

Дата: 04.07.2022 08:25
Кількість переглядів: 246

Забезпечення охорони праці при збиранні ранніх зернових в 2022 році

  Забезпечення виконання нормативно-правових актів з охорони праці є складовою частиною виробничої та іншої діяльності посадових осіб, та працівників підприємств, установ, організацій. Тому необхідно потурбуватись про те, щоб виконання вимог законодавства з охорони праці та трудової дисципліни пройшли на високому організаційному рівні без порушень нормативно-правових актів з охорони праці.

  Необхідно пам’ятати, що відповідальність за створення на робочому місці безпечних умов праці та недопущення травмування працівників на виробництві покладається на керівників, які зобов’язані розробляти комплексні заходи щодо забезпечення вимог з охороні праці. Тому необхідно перед початком збирання ранніх зернових провести позапланові інструктажі для працівників які будуть задіяні на цих роботах.

  З практики розслідувань нещасних випадків на виробництві встановлені основні причини травмування працівників – порушення трудової та виробничої дисципліни, недоліки у навчанні та інструктажі працюючих, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення правил дорожнього руху.

  Для попередження ризиків травмування під час збирання зернових культур необхідно особливу увагу звернути на:
1) Особи які виконують роботу з підвищеною небезпекою, попередньо до початку виконання робіт проходять спеціальне навчання.
2) Посилити вимоги щодо питань охорони праці, безпеки руху зернозбиральних комбайнів та техніки при збиранні врожаю.
3) Неможливі допуски до роботи працівників, які не пройшли відповідних інструктажів по охороні праці та періодичних щорічних медичних оглядів.
4) На роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.

  Звернути увагу на дотримання вимог охорони праці безпосередньо в місцях виконання робіт ( збирання ранніх зернових культур, підготовка ґрунту), а саме:
– не допускати порушення трудової дисципліни під час роботи;
– забезпечити в господарствах двозмінну роботу з метою недопущення порушень робочого часу та відпочинку;
– розробити графік чергування спеціалістів господарств у нічний час ( обладнати надійним, ефективним освітленням всі технологічні агрегати для роботи в нічний час);
– заборонити допуск до роботи працівників, які не пройшли медичні огляди;
– провести обстеження полів над якими проходять повітряні лінії ЛЕП та заборонити зупинку агрегатів та машин в охоронних зонах цих ліній;
– забезпечити проведення предрейсового та після рейсового медичного огляду стану здоров’я водіїв транспортних засобів;
– обов’язкове проведення інструктажів з правил охорони праці, безпеки руху з працівниками зайнятими на збиранні ранніх зернових культур з реєстрацією у відповідних журналах;
– порядок проведення зварювальних робіт;
– правила проїзду і стоянки транспортних засобів;
– порядок огляду й зачинення приміщень після закінчення роботи;
– порядок проведення планово-попереджувальних ремонтів і оглядів електроустановок;
– визначити безпечні місця відпочинку в польових умовах.

  Так як в цей процес втрутилась війна необхідно:

- перед початком робіт опрацювати з службою МЧС по маршрутам руху техніки та полям на яких будуть проводить збирання ранніх зернових культур на предмет знешкодження вибухонебезпечних предметів в тих районах.

- нагадувати комбайнерам, водіям та трактористам про посилення уваги під час руху їхньої техніки.

- при знаходженні невідомих предметів на полі відразу повідомляти службу МЧС про знахідку і припиняти роботи в тому районі.

- також в місцях прикордонних обговорювати з військовими можливість проведення робіт в цих районах.

- також зменшувати кількість техніки на одному полі.

 Керівникам господарств забезпечити постійний контроль з питань охорони праці і активізувати профілактичну роботу серед працюючих.

  Перед початком зернозбиральної компанії та з метою попередження травматизму працівників в сільському господарстві необхідно керівникові, головним спеціалістам підприємств та відповідальним з охорони праці посилити контроль під час проведення зернозбиральних робіт. На засіданні в господарстві розглянути в присутності працівників питання дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та виконання Закону України «Про охорону праці».

 Поглянемо на жнивну ниву з точки зору охорони праці та безпеки життєдіяльності. Адже на механізованих токах у цю гарячу пору збирається значна кількість різної с/г техніки. Загроза травмування учасників жнив механізмами завжди досить висока. Допускаються випадки знаходження на токах неповнолітніх, працівникам не проводять інструктажів з питань охорони праці та електробезпеки.

  Керівники та спеціалісти мають знати багато численні пункти правил Закону України «Про охорону праці», і не лише знати, а й забезпечити їх безумовне виконання на збиральному комплексі. Відповідальним за питання з охорони праці на робочих місцях необхідно проводити плідну роботу по недопущенню травмування працюючих.

  Слід пам’ятати до роботи на зернозбиральні комбайни можна допускати осіб після виповнення їм вісімнадцяти років, які пройшли спеціальне навчання по будові і експлуатації машини, і мають відповідний документ. Спеціалісти, відповідальні за охорону праці зобов’язані всіх механізаторів, водіїв ознайомити з маршрутною картою безпечних пересувань по території господарства. При виїзді комбайнів у поле слід переконатися в надійності органів управління , ходової частини, гальм, системи сигналізації, освітлення.

  Категорично забороняється проводити ремонт машин при працюючому двигуні.

  Слід негайно закрити решітками всі завальні ями для зерна на токових господарствах. Всі небезпечні вузли зерноочисних машин та механізмів повинні мати захисні щитки, знімати їх при роботі категорично забороняється.

  Із зазначеними пунктами правил охорони праці, безпеки руху відповідальні посадові особи зобов’язані ознайомити усіх учасників жнив.

 Ні в якому разі не можна допускати до роботи людей без інструктажу з питань охорони праці.

 У питаннях виконання норм та правил з охорони праці дрібниць не буває, за ними – здоров’я та життя працівників.

 

Страховий експерт з охорони праці

Охтирського відділення УВД ФССУ у Сумській обл.

 Олександр КОЛЄСНІК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь