Не спалюйте суху рослинність
Шановні жителі Боромлянської громади! На сьогоднішній день гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що стаються внаслідок спалювання сухої природної рослинності. Головною причиною їх виникнення є людська недбалість та недотримання елементарних правил пожежної безпеки. Громадяни, незважаючи на заборони, щороку спалюють на полях та городах стерню або солому після збирання врожаю, розводять багаття весною. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання рослинності може призвести до пожежі на сусідніх земельних ділянках або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади. Адже для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника.
З огляду на вищезазначене, Охтирське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та 6 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області вкотре наголошують- НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ РОСЛИННІСТЬ!
Майте на увазі, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн. і на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду на громадян від 6120 до 12240 грн.і на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.
Крім того, 3 березня 2022 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу України та посилила відповідальність за злочини проти засад національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується паліїв сухої трави. Відповідальність за злочини, що йдуть за статтею 113 "Диверсія", караються від 10 до 15 років з конфіскацією майна.
Отже, усім бажаючим спалювати сухостій пропонуємо зважити на міру відповідальності та забути про таку практику.
З повагою Охтирське районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та 6 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.
Відео за посиланням: https://fb.watch/jtjXeRVZLV/