ДО ВІДОМА!

Дата: 26.04.2023 11:53

Фото без описуЯк отримати недоотриману пенсію у зв’язку зі смертю пенсіонера?

Право на одержання недоотриманої пенсії померлого пенсіонера мають право:

• члени сім’ї померлого, які проживали спільно з померлим;
  • непрацездатні члени сім’ї які були на утриманні померлого, незалежно спільно/окремо проживали;

Документи, що підтвердять родинні відносини:

• паспорт; свідоцтво про народження; свідоцтво про шлюб; рішення суду; довідка про склад сім’ї;
  • довідки, що підтверджують спільне проживання: довідки ОСББ, ЖЕКу, квартального уповноваженого тощо.

Куди звертатися?

До підрозділу Пенсійного фонду України (далі-ПФУ), де пенсіонер перебував на обліку та одержував пенсію.

Строк звернення: протягом 6 місяців з дня смерті пенсіонера.

Заява може бути подана особисто; поштою; в електронному вигляді; через представника за довіреністю. Однак, заяву треба подавати з усіма необхідними документами!

Невід’ємними частинами заяви (додатками) є:

• документ, що посвідчує особу заявника;
  • свідоцтво про смерть;
  • пенсійне посвідчення (при наявності);
  • документи, що підтверджують родинні стосунки;
  • документи про спільне проживання разом з померлим.
  • довіреність, яка оформлена у відповідності з вимогами чинного законодавства (за необхідності).

Якщо звертається декілька членів сім’ї за недоотриманою пенсією, її сума виплачує кожному у рівних частках.

У разі смерті пенсіонера його сім’ї або особі, яка здійснила похорон, виплачується допомога на поховання в розмірі двомісячної пенсії.

У разі відсутності членів сім'ї або у разі не звернення ними за виплатою вказаної суми в установлений строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини.

Якщо Вам відмовлено у здійсненні виплати недоотриманої пенсії, незаконна відмова оскаржується до окружного адміністративного суду.

Якщо у Вас виникли питання у правовому полі, звертайтеся до Тростянецького бюро правової допомоги (м. Тростянець, вул. Леоніда Татаренка, 4).