ДО ВІДОМА!
Профілактика паразитарних захворювань: що потрібно знати?
За офіційними даними ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» в 2022 році в Сумській області було зареєстровано 836 випадків паразитарних хвороб, і вже за 4 місяці поточного року в області зареєстровано 478 випадків паразитарних хвороб (58% від усих випадків за минулий рік). Майже половина зафіксованих в області випадків паразитарних хвороб представлена гельмінтозами, чверть – педикульозом і фтиріозом, 10% приходиться на коросту, 8% - на лямбліоз. Серед цих хвороб найбільш небезпечними для людини є саме глистяні інвазії, які можуть мати серйозні ускладнення у вигляді пневмоній, міокардитів, тромбозів судин, менінгоенцефалітів, перитонітів.
В багаторічній динаміці спостерігається зниження захворюваності населення на гельмінтози, за виключенням захворювань на токсокароз, кількість випадків якого щороку зростає. Найбільш важливим джерелом цього гельмінтозу є хворі на токсокароз собаки й коти, які з екскрементами виділяють яйця цього гельмінта в навколишнє середовище. Яйця токсокар зберігаються у ґрунті протягом року і більше.
Для профілактики паразитарних захворювань пріоритетними напрямками є:
- облаштування місць вигулу домашніх тварин;
- проведення роз’яснювальної роботи з власниками тварин щодо правил утримання та вигулу тварин, особливо в житловій зоні;
- організація регулярної дегельмінтизації собак та котів, у тому числі безпритульних;
- захист пісочниць дитячих майданчиків від забруднення екскрементами тварин, повна заміна піску на тих майданчиках, де були знайдені яйця гельмінтів;
- посилення настороженості лікарів щодо інвазій пацієнтів токсокарами.
Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Охтирського районного управління ГУ ДПСС в Сумській області.