ДО ВІДОМА!
Як зняти арешт з майна, якщо відкрито виконавче провадження?
Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» виконавець у встановлених випадках може накласти арешт на кошти та майно боржників.
Мета накладення арешту – забезпечення реального виконання рішення, яка полягає у обмеженні щодо володіння/користування/розпорядженні майном.
Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем:
- винесення постанови про арешт майна та/або коштів боржника
- винесення постанови про опис та арешт майна та/або коштів боржника.
Якщо майно, на яке накладено арешт, особа вважає належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
При наявному рішенні суду, яке набрало законної сили, виконавець виносить постанову про зняття арешту з майна, коштів на рахунку.
У разі виявлення порушень порядку накладення арешту виконавцем, керівником ДВС, якому підпорядкований виконавець, може бути знято арешт винесеною своєю постановою.
Довідково: при зверненні до суду із заявою/скаргою, можуть додаватися документи в обґрунтування права на зняття арешту чи підтвердженням порушень виконавця:
- Квитанція про сплату судового збору;
- Копія ідентифікуючих документів заявника;
- Супровідний лист відділу державної виконавчої служби та постанова державного виконавця про накладення арешту на майно боржника;
- Довідка про відкритий рахунок, призначення рахунку ;
- Відмова виконавця щодо неможливості зняти арешт з майна боржника;
- Довідка з місця роботи/ пенсійне посвідчення/ довідка МСЕК про інвалідність та інші.
Підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини визначені ч. 4 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження».
Якщо виникли питання, звертайтеся до юристів Тростянецького бюро правової допомоги (м. Тростянець, вул. Леоніда Татаренка, 4 або за тел. (05458) 6-60-52).