ДО ВІДОМА!

Дата: 26.09.2023 08:21

Фото без описуЯк зняти арешт з майна, якщо відкрито виконавче провадження?

Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» виконавець у встановлених випадках може накласти арешт на кошти та майно боржників.

Мета накладення арешту – забезпечення реального виконання рішення, яка полягає у обмеженні щодо володіння/користування/розпорядженні майном.

Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем:

• винесення постанови про арешт майна та/або коштів боржника
  • винесення постанови про опис та арешт майна та/або коштів боржника.

Якщо майно, на яке накладено арешт, особа вважає належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

При наявному рішенні суду, яке набрало законної сили, виконавець виносить постанову про зняття арешту з майна, коштів на рахунку.

У разі виявлення порушень  порядку накладення арешту виконавцем, керівником ДВС, якому підпорядкований виконавець, може бути знято арешт винесеною своєю постановою.

Довідково: при зверненні до суду із заявою/скаргою, можуть додаватися документи в обґрунтування права на зняття арешту чи підтвердженням порушень виконавця:

• Квитанція про сплату судового збору;
  • Копія ідентифікуючих документів заявника;
  • Супровідний лист відділу державної виконавчої служби та постанова державного виконавця про накладення арешту на майно боржника;
  • Довідка про відкритий рахунок, призначення рахунку ;
  • Відмова виконавця щодо неможливості зняти арешт з майна  боржника;
  • Довідка з місця роботи/ пенсійне посвідчення/ довідка МСЕК про інвалідність та інші.

Підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини визначені ч. 4 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження».

Якщо виникли  питання, звертайтеся до юристів Тростянецького бюро правової допомоги (м. Тростянець, вул. Леоніда Татаренка, 4 або за тел. (05458) 6-60-52).